Podle novovčelnického starosty Karla Dvořáka budou v průmyslové zóně tři společnosti. Největší z nich je Borgstena Textile, která v současné době působí v areálu bývalé Jitky Otín.

„Firma má v prostorech smlouvu do roku 2020, poté by mělo dojít k přemístění výroby do Nové Včelnice," ujasnil starosta s tím, že však není stoprocentní, zda zájem firmy přetrvá.

Ve společnosti totiž došlo k výměně ředitele a nyní zde probíhá řada organizačních změn. „Nový ředitel mi na posledním setkání potvrdil trvající zájem o naši průmyslovou zónu, zároveň ale zmínil, že plánované změny by mohly mít vliv na rozsah výroby," sdělil.

Další dvě firmy vytvoří v průmyslové zóně v Nové Včelnici kolem čtyřiceti pracovních míst. Jedná se o společnost Zach nástrojárna a Echidna Tech CZ, která se zabývá vývojem a výrobou příslušenství k bagrům. Oba výrobci již získali pozemky do vlastnictví a začínají s přípravou projektové dokumentace. „Je pravděpodobné, že výrobu zahájí do dvou let," uzavřel starosta Karel Dvořák.

V přípravách je průmyslová zóna i v Jindřichově Hradci, která by se měla nacházet u výpadovky na Třeboň. Nyní bude záležet hlavně na investorovi.