V době, kdy většina obchodníků nabízí různé slevy a podporuje tak nákupní šílenství, nabídl tento řetězec nejen s drogistickým zbožím svým zákazníkům pocit podílet se na něčem smysluplném. V pátek 29. listopadu se v prodejnách s logem dm nakupovalo s cílem, aby byl obrat co nejvyšší. Pět procent z toho totiž má jít na podporu občanských aktivit směřujících mezi seniory a jejich vnoučata. A bylo znát, že na tento způsob charity a podpory zákazník slyší. Díky vstřícnosti vedení dm jsme mohli slíbit, že mezi 70 subjektů do českých a moravských okresů rozdělíme rovné dva milióny korun.

V některých okresech se přihlásil jediný zájemce o finanční dar ve výši 28 600 korun, v jiných je přihlášených projektů více. A jak jsme slíbili, o jediném vítězi v každém okrese rozhodnete vy, čtenáři našeho webu.

Ve vašem okrese se přihlásily tyto domovy a instituce. Jejich názvy, adresy najdete pod textem. Abyste mohli lépe rozhodnout, popis jejich konkrétního projektu přikládáme.

Hlasovat můžete na konci článku od 21. února do 1. března. Přejeme vám šťastnou ruku a vítěznému domovu od srdce blahopřejeme. Podmínky předání daru domluvíme již s ním.

Vyhrajte dárkový box

Partner projektu připravil pro 15 z vás věcný dar v podobě oblíbeného dárkového boxu. Jak vyhrát cenu? Soutěžní otázku najdete ZDE

Jindřichohradecko

1. Domov seniorů Dačice, Antonínská 101, 380 01 Dačice II

Společné zpívání a muzicírování

Společně s dětmi z mateřské školy či základní školy a studenty nacvičíme hudební vystoupení pro klienty domova.

2. Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec, Domov seniorů J. Hradec, Otín 103, 377 01 Jindřichův Hradec

Výprava do pohádky

V rámci dlouhodobé spolupráce s mateřskou a základní školou v J. Hradci v projektu Mezigenerační mosty plánujeme letos uspořádat tradiční sportovní hry. Tentokrát za aktivní spoluúčasti dětí z mateřské školy pod názvem" Výprava do pohádky". Jedná se o klienty oblíbené dopoledne strávené plněním různých úkolů, ať už s lehce sportovní tématikou nebo kognitivně motorickým zaměřením.

3. Domov seniorů Třeboň, Daskabát 306, 379 01 Třeboň

Díky za každý další den v naplno prožitém roce 2020

Od jara do prosince máme velké plány. Na jaře Relax – nejen pro dámy. Dáme se do gala, od pleťových masek na obličej, přes novou hlavu, manikúru, nalakované nehty, masáž bolavých nohou až po vodní lázeň unavených chodidel. S omlazením a zcela novým image nám pomohou studentky místního gymnázia, větší odbornice na krásu bychom těžko hledali. V létě budeme za poctivé fanoušky – Letní olympiádu si v žádném případě nenecháme ujít, na 110 procent budeme podporovat naše sportovce a doufat ve srovnatelné úspěchy jako za dob Emila Zátopka. Fandit spolu s námi budou žáci místních základních škol. Svatého Václava a Martina budeme oslavovat koncerty mladších mistrů kapelníků, chystáme se pozvat i naše kamarády, kteří nám zůstali doma. Vánoce plánujeme bohaté, ne na věci, které se dají koupit, ale na zážitky pro vzpomínky, které nás tolikrát udržely nad vodou. Provoníme náš domov pečením vánočního cukroví, se kterým nám pomohou děti ze základní školy. S vánoční výzdobou zase děti z domu dětí a mládeže. Svátečně nás naladí svými besídkami ti nejmenší - děti z místních mateřských škol. Uspořádáme nejeden vánoční koncert. Projedeme se bezbariérovým busem slavnostně vyzdobenou Třeboní. Každý den máme důvod vstát a nebýt sám.