Kempy v okolí HradceAutokemp Jindřiš
3 kilometry od Hradce

Autokemp U Skalníků
Stráž nad Nežárkou
10 kilometrů od Hradce

Chatová osada Slunečnice
Vlčice
10 kilometrů od Hradce

Autokemp Komorník
Strmilov
15 kilometrů od Hradce

Kemp Komorník Kunžak
16 kilometrů od Hradce

Autokemp Zvůle
Kunžak
18 kilometrů od Hradce

Stavět by se na pozemku, který je v současné době oploceným územím nikoho, skládkou stavebního odpadu, mohlo začít v příštím roce. Podle radničních plánů vznikne na místě třináct míst pro obytné vozy. Dalších pět „lepších“ míst bude od sebe vzájemně oddělených živým plotem. Samozřejmostí pro kemp je zázemí v podobě kuchyně, sociálního zařízení a boxů pro mytí a vypouštění odpadu z karavanů.

Směrem ke břehu Vajgaru, podél kterého v těchto místech vede Jindrova naučná stezka zaměřená na poznávání přírody a okolního prostředí, pak má zůstat volný zatravněný svah pro maximálně čtyřicítku klasických stanů. Součástí plánů na kemp je také nové parkoviště pro Denisovu ulici s celou dvacítkou nových míst.

Místo v Denisově ulici vybralo vedení města po dlouhých úvahách. Ve hře byl například pozemek u lesa na takřka opačném konci Hradce. Jelikož se nový kemp bude nacházet v těsném sousedství rušné silnice a poměrně nepřehledné křižovatky, bude radnice muset řešit také přecházení této silnice – zřejmě formou podchodu pod blízkým mostem.