Hradecká radnice totiž připravuje podklady pro zřízení okružní křižovatky u Penny marketu na okraji sídliště Hvězdárna, poblíž čerpací stanice, pro případ, že by developerská firma projevila zájem o sousedící pozemky a započala na nich už dříve plánovanou výstavbu.

„Město bylo už s dřívějším majitelem pozemků domluveno, že se do vzniku průmyslové zóny zapojí tím, že vytvoří kruhový objezd, samozřejmě ve spolupráci s majitelem. V současné době máme připravený tento kruháč pro územní řízení, aby se znovu projednal, protože uplynulo několik let a některé věci se změnily,“ vysvětlil místostarosta Bohumil Komínek.

Podle něj se radnice bude v příštím roce snažit jak o vyřízení územního povolení, tak stavebního řízení. „Ovšem uvidíme, jestli dojde k odkupu zmíněných pozemků, protože místo, kde by měla vznikat průmyslová výstavba a kvůli kterému by se kruhový objezd chystal, je nyní blokované v rámci insolvence předchozího majitele. Z naší strany chceme ale mít všechny podklady připravené, abychom byli s budoucím investorem připraveni jednat,“ uvedl místostarosta. Doplnil, že pokud k žádné výstavbě nedojde, kruhová křižovatka zůstane v podobě plánu zapomenutá v šuplíku.