Petra Pfeiferová, PR pracovnice Hospicu svatého Kleofáše sdělila, že bezplatné poradenství mělo odstartovat ve vybraných obcích už prvního března. Vzhledem k vývoji situace, ale přechází pracovnice svatého Kleofáše na distanční formu, tedy radí lidem, jak pečovat o blízké po telefonu. „Všichni obyvatelé Stráže nad Nežárkou, Kardašovy Řečice a Jarošova nad Nežárkou, se mohou obrátit na naši poradkyni,“ vysvětlila nyní s tím, že kontakt je 733 105 087.

Volat mohou zájemci od pondělí do středy. „Věříme, že za tři týdny se situace zmírní a poradna se uskuteční v obcích zdarma v prostorách, které nám zapůjčili starostové těchto obcí,“ doplnila Petra Pfeiferová.

Pečujícím pomáhají pracovnice sv. Kleofáše v mnohdy nelehké životní situaci, radí s péčí a vyslechnou je. „Jsme připraveni pomoci také v praktických oblastech, vyřídíme potřebné finanční příspěvky na péči, doporučíme ty správné kompenzační pomůcky, které péči ulehčí,“ poznamenala Petra Pfeiferová. Pokud mají nyní lidé zájem, zaučí je pracovnice v péči o nemohoucí, či užívání pomůcek i přímo u nich doma. Pečovatelky také mohou ukázat, jak s méně pohyblivým člověkem manipulovat a jak jej polohovat, pomáhají i s hygienou.