V pátek 19. října, čtvrt hodiny před půlnocí, kontrolovali strážníci totožnost řidiče dodávky, který před jejich zraky nacouval do odstaveného auta na náměstí Míru. Třicetiletý řidič z Českých Budějovic, který způsobil dopravní nehodu, nebyl vlastníkem řidičáku, dodávku řídil opilý (strážníci mu v dechu naměřili 1,24 promile alkoholu) a navíc do Hradce přijel v autě, které ukradl z areálu jedné českobudějovické společnosti.

„Muž se tak bude zodpovídat ze spáchání dvou trestných činů, krádeže a jízdy pod vlivem alkoholu, a dvou přestupků,“ uvedl vrchní strážník Luboš Müller.

Křik a divoká gestikulace jednoho z mladíků upoutala pozornost hlídky městské policie, která v sobotu 20. října chvíli před třetí hodinou ranní prováděla kontrolu na náměstí Míru. Strážníci sledovali, jak jeden z chlapců pokřikoval na skupinku jiných.

„Poté, co se ze skupinky oddělil jeden z mladíků a vydal se za gestikulujícím chlapcem, gestikulující zaujal bojový postoj a přicházejícího mladíka „přivítal“ úderem, který směroval do obličeje přicházejícího. Přicházející úder vrátil a gestikulující mladík lehl k zemi, přičemž obránce v útoku již nepokračoval a odcházel pryč,“ popsal situaci vrchní strážník Luboš Müller.

Strážníci na místě zjistili, že příčinou tohoto útoku měl být několik měsíců starý spor. Gestikulující chlapec odmítl dechovou zkoušku, u druhého mladíka pak byl výsledek bez alkoholu. „Vzhledem ke krvácejícímu zranění přivolali strážníci rychlou záchrannou službu, která převezla zraněného mladíka do nemocnice k dalšímu vyšetření. Gestikulující mladík se tak bude zodpovídat z přestupku proti občanskému soužití a z porušení takzvaného nového tabákového zákona, neboť se odmítl podrobit vyšetření na zjištění alkoholu,“ doplnil šéf městských policistů.

Ve středu 24. října po desáté hodině večer přijala stálá služba strážníků dvě oznámení o dvou mladících, kteří při cestě městem převraceli popelnice, odpadkové koše a květináče se zelení.

„Strážníci jim nadjeli a provedli kontrolu širšího okolí. V České ulici pak dohledali dva mladíky odpovídající nahlášenému popisu. Poté, co se oba provinilci ve věku 26 a 24 let doznali, byla provedena kontrola převrácených košů a popelnic. Vzhledem k tomu, že nezpůsobili žádnou škodu na majetku a za dozoru strážníků po sobě všechny nádoby pozvedali a způsobený nepořádek uklidili, vyřešili strážníci zjištěné prohřešky uloženými pokutami, které na místě uhradili,“ uvedl Luboš Müller.