Výpis z událostí, které řešila městská policie v Jindřichově Hradci, zpracoval strážník Petr Čermák.

7. července
Vášnivý rocker z pensionu v ul. 9. května neovládl své zapálení pro tvrdou muziku a v několikadenním sledu po sobě produkoval po dvaadvacáté, to vše k nelibosti okolních obyvatel. A jak to tak už bývá, když se pomyslné ucho džbánu utrhlo, vše bylo sečteno a podtrženo pěknou pokutou.

16. července
Problémy s ovládáním své osoby spojené s požíváním alkoholu, má dlouhodobě slečna z Nového Stavení, kde momentálně přebývá a neúnavně zásobuje základnu městské policie svými činy. Jak by řekl pan rada Vacátko: „případ je to zapeklitej a čert nám ho byl dlužnej“ a tak hlídky vyjíždí, uklidňují, udělují pokuty a všichni společně doufají, že slečna jednou přijde k rozumu.

18. července
Mlsouna od Děčína, v minulosti velmi známou tvář našeho města, tentokrát opustila chuť na dobroty chemického původu a tak zalovil v nákupním centru Jednoty na Masarykově náměstí. Bez zaplacení ulovil sladkosti téměř za 350,- Kč. Za přítomnosti přivolané hlídky čokoládové dobroty vrátil a k tomu mu byla přibalena pro přestupek krádeže pokutka s pěknými třemi nulami.

18. července
"A nedají si pokoj a nedají si pokoj“ takto odcitoval scénu statečný kovář s neúnavnými zbrojnoši v jedné známé pohádce a takto by se dala odcitovat neúnavnost podomních nabízečů energií, o kterých jsem se před nějakým časem zmiňoval. Tentokrát se je však přivolané hlídce podařilo dopadnout a tak pětadvacetiletý muž z Humpolce a slečna stejného věku z okresu Jihlava obdrží obsílky od správního orgánu zdejšího městského úřadu.19. července
O tom, že ne pokaždé v restauračních zařízeních umdlévají smysly jiných, se přesvědčil 23 letý řidič Octávie na sídl. Vajgar. Zde totiž zasedl v jednom z lokálů a vůbec mu nevadilo, že venku zaparkoval bujného oře. Když do sebe mladý forman nalil pár doušků alkoholu a práskl do koní pod kapotou, za krátko zjistil, že dojel, resp. dojezdil. Vzhledem k značnému množství alkoholu v dechu řidiče je řidič důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Proto strážníci předali jeho jízdu orgánům činným v trestním řízení.

28. července
Prapodivnému kultu zřejmě holdují dva čtyřiadvacetiletí mládenci, kteří pár minut před dvaadvacátou pečetili své bratrství skoro jako Vinnetou a Old Shatterhand v Rybniční ulici. Místo krve ze zápěstí však po předchozí opilecké hádce první druhého udeřil pěstí do hlavy, strhl na silnici a naložil na hlavu další pěsťovku. Poté co se zvedl, uštědřil bezvládnému kamarádovi kopanec a nechal ho ležet na silnici. Po chvilce se vrátil na místo bitvy, pomohl otřesenému otloukánkovi na nohy a společně v kamarádském objetí z místa odcházeli. Když ale rambousek zjistil, že na místo přijíždí hlídka strážníků, vyběhl přes silnici směrem k parčíku u Vajgaru. Při tomto úhybném manévru to měl o chlup, že jej nesrazilo projíždějící vozidlo, jehož řidič mačkal brzdový pedál snad i očima. V parčíku, kde byl románový hrdina hlídkou dostižen, použil na svou obranu ty nejtvrdší výrazy vůči zasahující hlídce i přihlížejícím svědkům. A když věrný přítel, který se zatím domotal na místo a uvedl, že o nic nešlo, že je vše v pořádku, hlídka oba z místa propustila s tím, že bijcovi přibalila na cestu poučení v podobě několika paragrafů, které s ním budou v příštích dnech dořešeny.

29. července
Nedělní ráno osladil dvěma kamarádkám z domu na sídl. Vajgar na patru přebývající osmatřicetiletý soused. Dámy, když věšely na svých balkónech prádlo, u čehož probíraly vše možné, zjevil se v okně svého bytu, které je uprostřed obou balkónů a sousedky tvrdě zpražil za to, že ho jejich klábosení ruší. To ale netušil, že pomyslný hrnec trpělivosti přetekl. Hlídka se pak postupně dozvěděla, že sousedovo drsné chování trvá více jak tři roky a když se se svými příběhy přidali i další nájemníci, kdy bylo mj. zjištěno i fysické napadení jedné z bydlících a sousedky vyslovily vážnou obavu o své zdraví a zdraví svých blízkých, byla celá věc, vzhledem k násilným fysickým projevům a výhružkám hrubiána po zadokumentování předána Policii ČR pro podezření z trestného činu.

31. července
Prazvláštní výchovou vede své dva lovecké psy myslivec z Otína. Ti totiž po půl jedenácté večer vběhli na pozemek majitele novostavby a provětrali nic netušící kočku přímo před vchodem do domu. Tu zachránila jen duchapřítomnost a odvaha majitele a vlastně i zahradní židle, která byla po ruce a kterou byla smečka zahnána. Kolik životů kočce zbylo, veterinář neřekl, nicméně život jí zachránil. A když byl myslivec strážníky následující den dohledán, na svou obhajobu uvedl, že psy nemohl v honitbě odvolat, aby nekazil jejich výchovu… Odpovědnosti se však nebránil a tak až kočka doléčí zranění, bude celá věc dořešena jak náhradou vzniklé škody, tak i pokutou za přestupek.

2. srpna
"Světem kráčí, v ruce kyj, říkají mu Divobij“. K synovi mlynáře z jedné z českých pohádek by se dal připodobnit osmnáctiletý výrostek z Pražské ulice. Místo veršů měl však večer ve čtvrt na jedenáct v krvi 1,19 promile pod kůží a místo kyje použil v Nežárecké ulici pravou nohu, to když u zaparkovaného vozidla ukopl zrcátko. A když prst zákona a svědci, kteří vše pozorovali, ukázali na něho, začal se ohánět právníky a svou chrabrostí. No uvidíme, co bude říkat, až mu bude předložena faktura a pokutový blok…

5. srpna
Přímo do záběru kamery se vešla dvě děvčata na nám. Míru, když si chodník spletla s veřejnými záchodky. Závěr byl však zcela opačný než při lechtivých představeních, protože odměnu inkasovala přivolaná hlídka za přestupek proti veřejnému pořádku.

Petr Čermák, MěPo