Většina parkovacích míst zůstane zachována, ale v případě potřeby budou auta z horní části parkoviště muset ustoupit letnímu koncertu nebo divadelnímu představení pod širým nebem. Taková je vize jindřichohradecké radnice, která chce zvelebením prostoru „na parkánech“ rozšířit nabídku míst pro pořádání kulturních událostí.

Díky nadprůměrným teplotám mohly stavební práce začít již v loňském prosinci, kdy se ze zbytků hradeb odstraňovaly keře i vzrostlejší stromy. Nyní prostory opět fungují jako neplacené parkoviště, a to až zhruba do března, kdy počasí dovolí opět začít budovat.

V rámci zakázky, kterou za cenu 4 315 975 korun včetně DPH provádí firma Arstav, bude stávající panelová cesta zrekonstruována a nově bude vydlážděna z kamenných kostek. „Dále zde bude nové veřejné osvětlení, opraví se částečně kanalizační řad a nahoře pod kinem Střelnice se vydláždí plocha, na které bude umístěno pódium,“ vysvětlil hradecký místostarosta Bohumil Komínek a dodal, že místo pro parkování zůstane zachováno. Horní část parkánů bude potom uzavíratelná podle potřeby budoucích letních kulturních a společenských akcí.

Při žádosti o grant z Regionálního operačního programu v loňském srpnu nezískal projekt na úpravu prostranství na parkánech dostatek bodů, ale odbor rozvoje předložil stávající náhradní návrh, jak se se zakázkou vypořádat.