Dnes ale má vedení radnice, respektive městští strážníci, poměrně účinný bič na to, aby kněžky lásky vytěsnili z ulic. Mohou postihovat nejenom samotné sexuální služebnice, ale také jejich klienty.

Hlouběji do kapsy tak musel sáhnout sexuchtivý cizinec, který na sklonku prázdnin v katastru města v rozporu s vyhláškou využíval služeb prostitutky. Pokutu dostala i ona žena. A nebyl to jediný případ. V srpnu strážníci  například řešili i případ prostitutky, která u novinového stánku v Revoluční ulici stavěla auta a nabízela se.

Jak říká místostarosta Českých Velenic Miroslav Kotrč, v rozporu s vyhláškou města je nyní nabízení sexuálních služeb, a to nejenom vyzývavým postáváním na všech veřejných prostranstvích v katastru města, ale i propagace třeba pomocí poutáků a podobně.

„Samozřejmě, že se jedná o dlouhodobý proces. Ale nyní lze postihnout i klienta prostitutky. Asi bude nějaký čas trvat, než to mezi ně prosákne, neboť okruh zákazníků je jednak dost široký a jednak se s pokutou za sex nechce nikdo chlubit," míní místostarosta Českých Velenic.

„Dříve to bývalo daleko horší, poloobnažené dívky stály snad všude, to se teď hodně omezilo," říká jedna z obyvatelek města u hranic.