Od začátku dubna dělníci v lokalitě staví potřebnou infrastrukturu. „Momentálně se buduje odbočovací a připojovací pruh ve směru Třeboň - České Budějovice. Celá komunikace bude také rozšířená o odbočovací pruh do areálu ve směru z Budějovic do Třeboně,“ popsal rozsah prací výrobní ředitel zhotovitelské firmy Lesostavby Třeboň Pavel Řimnáč. Po celé délce silnice se zároveň buduje i nové veřejné osvětlení, které bude provozovat město.

„Hranice obce Třeboň se posouvá na úroveň čerpací stanice Shell. Dnes je konec zhruba o 200 až 300 metrů blíže k Třeboni. Součástí stavby je také nové odvodnění komunikace, kde jsou vybudované vodohospodářské objekty pro odvod dešťových vod ze silnice,“ doplnil Pavel Řimnáč. Práce na infrastruktuře by měly skončit do 30. srpna.

Zdroj: Jana Urbanová

Výstavba Retail Parku a nové prodejny má i své kritiky. Jedním z nich je starosta Třeboně. „Jsou tam dvě věci. Lze předpokládat, že Retail Park vezme část zákazníků třeboňským obchodníkům. Podnikají tady už nějakou dobu a když jim tu vznikne taková konkurence, bude to pro ně hodně nepříjemné. Navíc z pohledu městečka, které má osm tisíc obyvatel, pojme tento nový projekt zároveň velké množství pracovní síly a z pohledu trhu to nebude nic šťastného. Velké řetězce jsou totiž schopné zadotovat krátkodobě cenu pracovní síly a místní firmy tomu mohou těžko konkurovat,“ posteskl si starosta lázeňského města Jan Váňa.

Centrum Třeboně je oblíbeným místem turistů, konají se tu trhy a nejrůznější kulturní akce.
Třeboň má nejhezčí jihočeské náměstí. Jeho tvář poznamenalo několik požárů

Kdy by se měl začít stavět samotný Retail Park, zatím není jasné. Investora se Deníku nepodařilo kontaktovat, nicméně podle našich informací se v současné době stále řeší projektové záležitosti a nezbytná povolení. Konkrétnější nebyli ani zástupci společnosti Lidl.

„Cílem společnosti Lidl je jít zákazníkům naproti, a proto stále hledáme vhodné pozemky a lokality pro umístění nových prodejen napříč Českou republikou. Rozhodující je přitom především spádová oblast, dále velikost pozemku nebo prostor a možnost zásobování. Vzhledem k aktuální situaci na trhu nemovitostí a zejména z důvodu skokového nárůstu cen stavebních prací a úrokových sazeb se společnost Lidl rozhodla posunout zahájení výstavby vybraných prodejen. O zahájení výstavby budeme včas informovat,“ reagoval tiskový mluvčí Tomáš Myler.