To je výsledek březnové statistiky úřadu práce v Jindřichově Hradci. „Očekáváme, že se míra nezaměstnanosti v následujícím měsíci, tedy za duben ještě sníží,“ předeslal ředitel hradeckého úřadu práce Jan Záruba. Na poklesu nezaměstnanosti se podle něho výrazně projevilo zahájení sezonních prací ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví a dalších oborech, velký vliv mělo i zahájení veřejně prospěšných prací.

Statistiky
Míra nezaměstnanosti v okrese Jindřichův Hradec činí aktuálně 2,2 procenta, což představuje 1 487 dosažitelných uchazečů o zaměstnání. Je to o 335 uchazečů méně, než na konci února 2018 a o 768 uchazečů méně než ve stejném období roku 2017.
Volných míst - 1 247.
Nejžádanější profese: montážní dělník, kuchař, řidič a číšník či servírka.

Jan Záruba uvedl, že úřad práce ve spolupráci s představiteli měst a obcí v regionu zajistil práci pro 68 uchazečů o zaměstnání. „Další nástupy jsou rozjednány k počátku následujícího měsíce,“ doplnil. Celkově se počítá s vytvořením přibližně stovky míst. „Městům a obcím patří veliké poděkování za jejich ochotu poskytnout pracovní příležitost svým občanům, kteří z různých důvodů obtížně hledají uplatnění na volném trhu práce,“ vyzdvihl Jan Záruba.

Za klesající mírou nezaměstnanosti je také poptávka po zaměstnancích ze strany firem, která je v současné době rekordní. „Vzhledem k velké poptávce po zaměstnancích a jejich nedostatku na volném trhu práce nabízejí zaměstnavatelé dodatečné benefity,“ zmínil Jan Záruba a dodal, že momentálně je v nabídce 126 míst s inzerovanými benefity. Mezi ty nejčastěji nabízené patří ubytování, podnikové stravování a dovolená nad zákonný rámec. Právě benefity jsou i podle Jana Záruby jedním z hlavních motivačních faktorů při výběru zaměstnavatele. „K dalším sledovaným faktorům ze strany uchazečů o zaměstnání patří výše odměny, dobré jméno firmy v regionu a stálost pracovních míst ve firmě,“ vyjmenoval.