Policisté doporučují řidičům, aby nepodceňovali únavu, raději zastavili a odpočinuli si, pravidelně doplňovali tekutiny. Dle odborníků mnohdy zvyšuje unavený řidič nejen rychlost jízdy, ale také agresivitu. Řidiči by měli stále myslet na dodržování zákona, a to především dodržovat povolenou rychlost, být za jízdy připoutáni bezpečnostními pásy včetně osádky ve vozidle. Rovněž je velmi důležité mít v pořádku technický stav svého vozidla. Pamatovat také na to, kdy usednou za volant. Nutností je vyvarovat se požívání alkoholu před jízdou. Někteří řidiči totiž stále riskují jízdu pod vlivem alkoholu a mnohdy riskují také alkohol „ zbytkový“.

Koncem školního roku, kdy děti dostávají vysvědčení, policisté dohlíží u přechodů pro chodce v blízkosti základních škol na správné přecházení a na bezpečnou jízdu. Stejně tak v průběhu celých letních prázdnin budou policisté na silnicích dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Poslední školní den policisté z OOP J.Hradec zaměřili svoji pozornost také na křižovatku U Trojice poblíž 3. základní školy. Zde dohlíželi na bezpečné přecházení školáků přes přechody pro chodce.

I přes veškeré úsilí Jihočeské policie jsou někteří řidiči nepoučitelní a stále riskují na silnicích životy své a ostatních účastníků silničního provozu. O tom vypovídají nejen počty smrtelných nehod v kraji, ale také výsledky dopravně bezpečnostních akcí.

Řidiči, rozmyslete se, než usednete za volant opilí nebo pod vlivem drog! Čekají Vás nejen vysoké pokuty, hrozba vězení a zákaz řízení, ale hlavně pocity viny a výčitky svědomí, pokud někoho zraníte nebo ho zabijete. Buďte zodpovědní nejen k sobě, ale také k ostatním účastníkům silničního provozu.

Šťastný dojezd do cílové destinace Vám všem přejí jindřichohradečtí policisté!

por. Mgr. Bc. Hana Millerová