Tradiční akce pro děti, mládež i dospělé pořádá u příležitosti Světového dne červeného kříže Město Jindřichův Hradec, Oblastní spolek a Mládež Českého červeného kříže (ČČK) v sobotu od 13 hodin v areálu Tyršova stadionu.

Do akce se zapojí jindřichohradecké záchranné složky, obvodní oddělení policie, městská policie, Dům dětí a mládeže, Střední zdravotnická škola v Jindřichově Hradci a další.

„Letos jsme se zaměřili na bezpečnost jízdy na motocyklu. Diváci uvidí havárii motocyklu a osobního auta. Motocykly zde budou také vystaveny. Akce je pro všechny věkové kategorie, letos bude víc stanovišť červeného kříže a bohatý doprovodný program. Místo Martina Holce, který musí na natáčení, vystoupí finalista X Faktoru David Gránský a bublinovou show předvede Matěj Kodeš,“ sdělila organizátorka a vedoucí odboru školství jindřichohradeckého městského úřadu Jitka Čechová.

Svůj program připravila mimo jiné také Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). „V odborné části si mohou pojištěnci VZP nechat změřit cholesterol, krevní tlak a také procento tělesného tuku. Součástí zdravotní části bude také HIV poradna, která poskytne informace k prevenci této závažné choroby. V doprovodném programu, který je zaměřen na aktivní životní styl, budou k dispozici dva steppery. Na nich si účastníci akce mohou vyzkoušet nejen svou kondici, ale také se nominovat do slosování o hodnotné ceny. Vše bude doplněno o biketrialovou show Josefa Bigiho, který je nejen skvělý jezdec, ale také velký propagátor používání helem na kole. Pro děti jsou připraveny soutěže s klaunem,“ sdělil specialista marketingu a komunikace VZP Viktor Lavička. V 12,45 se uskuteční 3. ročník Běhu naděje a přátelství pro Občanské sdružení Okna, který pořádá TJ Sokol.