Soutěž pořádala škola ZAV, jejíž program pro psaní na počítači žáci používají, ve spolupráci s městem Jindřichův Hradec.

Vítězkou soutěže se stala Dominika Fidlerová z 3. základní školy v Jindřichově Hradci se 113 napsanými cvičeními. Na druhém místě skončil Petr Baštýř z dačické základní školy v ulici Boženy Němcové se 102 napsanými cvičeními. Třetí místo společně obsadily Tereza Schwarzová ze Základní školy ve Studené a Denisa Plachá z jindřichohradecké 3. základní školy, obě napsaly 89 cvičení.

„Soutěž je v psaní všemi deseti prsty. Naučila jsem se psát doma a program ZAV máme také ve škole,“ sdělila účastnice soutěže Tereza Tesařová, žákyně 8. třídy z 1. základní školy v Jindřichově Hradci.
Podle ředitele školy ZAV Jaroslava Zaviačiče je program koncipován tak, že žáka nepustí do další úrovně, dokud nesplní tu předcházející. Navíc pro žáky, kteří ztrácejí koncentraci, jsou v programu hry, které rovněž trénují psaní na stroji, a které se dají nastavit pro úroveň, kterou žák splnil. Pro ukázku předvedl společně s devítinásobnou mistryní světa v psaní na klávesnici Helenou Matouškovou například hru Houbař. Účelem hry je sesbírat všechny hříbky na monitoru za jednu minutu tím, že se napíší písmenka v jejich sousedství.

„Dále připravujeme talenty na mistrovství světa, které se koná v srpnu roku 2011 v Paříži. Věřím, že také dnešní soutěžící mají šanci zařadit se do užšího výběru,“ povzbudil žáky Jaroslav Zaviačič.

„Píše se spíše na přesnost než na rychlost. Vítězem je ten, kdo je první v nejdelším cvičení,“ řekla další z účastnic soutěže Martina Bednářová z 1. základní školy v Jindřichově Hradci.