Miroslav Janovský, ředitel Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.Miroslav Janovský, ředitel Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.Zdroj: archiv Nemocnice Jindřichův Hradec a. s.Nyní jsou omezené návštěvy v Nemocnici Jindřichův Hradec. Kolik pacientů je teď hospitalizovaných s covidem v jindřichohradecké nemocnici?

V souvislosti s rychlostí šíření nemoci covid-19 v České republice, kde náš kraj patří k nejzasaženějším, jsme v zájmu zajištění kvalitní zdravotní péče o naše pacienty zakázali od pondělí 25. října návštěvy v nemocnici. Výjimku při splnění všech hygienických podmínek může povolit ošetřující lékař. Dnes ráno jsme měli hospitalizováno s onemocněním covid-19 šest pacientů a v izolaci máme pak další tři pacienty pro podezření na onemocnění. Žádný z hospitalizovaných pacientů není na JIP ani ARO. To ukazuje na skutečnost, že očkování napomáhá při eventuálním onemocnění k mírnému průběhu nemoci.

Léčí se v nemocnici i lidé s jinými respiračními onemocněními?

V tomto podzimním období jsou respirační onemocnění běžná a některé složitější případy máme hospitalizovány na interním oddělení, děti pak na dětském oddělení.

Jak moc je nyní situace s covidem vážná na Jindřichohradecku?

V současné době nepovažuji situaci s covidem-19 na Jindřichohradecku za mimořádně vážnou a to, i když se i v rámci našeho okresu epidemie šíří.

U sídliště Hvězdárna v J. Hradci se buduje kruhový objezd. Nový Penny market vzniká vedle původního.
VIDEO: Kruhový objezd i nové Penny na okraji Jindřichova Hradce se už rýsuje

Onemocní covidem i ti, kdo jsou již naočkováni?

Ano, i očkovaní mohou onemocnět covidem a i my máme hospitalizovány takové případy. Většinou se jedná o pacienty, kteří byli očkovaní před více jak šesti měsíci.

Přibývá na Jindřichohradecku nemocných s covidem?

Samozřejmě Jindřichohradecko není v České republice výjimka. I zde přibývá pacientů nemocných s covidem. Většina těchto pacientů má však mírný průběh a nevyžaduje hospitalizaci.

Domníváte se, že se bude situace ohledně covidu zhoršovat a hospitalizovaných bude přibývat v průběhu následujících týdnů?

Myslím si, že se situace ohledně covidu bude dále zhoršovat a hospitalizovaných bude přibývat, a proto jsme už interní oddělení „C“ transformovali na covid oddělení.

Doporučujete lidem nechat se očkovat třetí dávkou?

Samozřejmě doporučuji. I já sám už jsem se nechal naočkovat třetí dávkou.