Nejúspěšnější u přijímaček z matematiky jsou v okrese Jindřichův Hradec žáci ze základní školy Třeboň Na Sadech. U přijímacích zkoušek měli průměrnou úspěšnost vyřešení matematického testu 51,33 procent.

close info Zdroj: Deník zoom_in „Učíme matematiku klasickým způsobem s prvky Hejného metody, když žáci umí klasiku a ví, kolik je dvanáct krát dvanáct zpaměti, tak poté mohou dělat tuto metodu, a ne naopak. Platí to především pro druhý stupeň. Rodičům se to občas nelíbí, když se děti musí naučit vzorečky zpaměti,“ přiblížila metody výuky ředitelka třeboňské základní školy Jana Polčáková s tím, že ji úspešnost žáků u přijímaček těší.

Druhou školou v top 5 v přijímačkách z matematiky je Základní škola České Velenice (51,10 %), následuje Základní škola T. G. Masaryka Suchdol nad Lužnicí (47,68 %), ZŠ Jindřichův Hradec III., Vajgar 692 (46,25 %) a ZŠ Strmilov (46,03 %).

Český jazyk
Základní škola Jindřichův Hradec V, Větrná - 62,03 %
Základní škola Jindřichův Hradec II, Jarošovská - 60,46 %
Základní škola a mateřská škola České Velenice - 59,90 %
Základní škola a mateřská škola Lomnice nad Lužnicí - 59,87 %
Základní škola a mateřská škola Deštná - 58,92 %

Matematika
Základní škola Třeboň, Na Sadech - 51,33 %
Základní škola a mateřská škola České Velenice - 51,10 %
Základní škola T. G. Masaryka Suchdol nad Lužnicí - 47,68 %
Základní škola Jindřichův Hradec III, Vajgar - 46,25 %
Základní škola Strmilov - 46,03 %

Jde o průměrné procento dobře vyřešených úkolů z matematiky nebo českého jazyka žáky na dané škole v přijímacích testech za posledních pět let.

Ve zkouškách z českého jazyka se pak v uplynulých pěti letech nejlépe dařilo žákům ze Základní školy Jindřichův Hradec V. Češtinářský test tu zvládli průměrně na 62 procent. Vedení školy má z prvenství radost. „Snažíme se všichni, aby naše děti byly úspěšné. Na český jazyk nemáme speciální zaměření, ale paní učitelky se snaží být inovativní, rozvíjet čtenářskou gramotnost, což je základ, a zároveň vedeme výuku v modernějším stylu, který se požaduje na středních školách, a díky tomu zřejmě jsme takto úspěšní,“ komentovala tajemství úspěchu Petra Hronová, zástupkyně ředitelky.

Druhá v přijímačkách z češtiny je Základní škola Jindřichův Hradec II., Jarošovská 746 (60,46%), následuje Základní a mateřská škola České Velenice (59,90%), Základní a mateřská škola Lomnice nad Lužnicí (59,87%) a Základní a mateřská škola Deštná (58,92%).

Jak a podle čeho jsme vybírali nejlepší školy
Co znamenají čísla u škol? Jde o průměrné procento dobře vyřešených úkolů z matematiky nebo českého jazyka žáky na dané škole v přijímacích testech za posledních pět let. Číslo 50.00 tedy znamená, že žáci vyřešili v průměru polovinu přijímacího testu. Do výběru jsme zahrnuli všechny školy z daného okresu, které měly minimálně 20 žáků v devátých třídách, kteří dělali přijímací testy. Kvůli relevanci dat jsme se zaměřili pouze na přijímací zkoušky na čtyřletá studia (téměř 90 procent všech) a vynechali jsme přijímačky na víceletá gymnázia. Zdroj: prijimacky.ai a Cermat