Bude sloužit i nadále jako celoroční ubytovací zařízení, ale pro návštěvníky města.

„Původně jsme uvažovali, že budeme prostory s ubytovnou spravovat sami vlastními silami v rámci památkového ústavu, ale protože máme na tento rok omezený finanční rozpočet a musíme šetřit, rozhodli jsme se, že najdeme jiného provozovatele,“ uvedl kastelán třeboňského zámku Pavel Hofman.

Problém by s tím podle jeho slov být neměl, protože o ubytování ve zmíněných prostorách je zájem z řad turistů skutečně velký. Důvodem je příjemné atraktivní prostředí, ale zejména cena za nocleh, která patřila vždy mezi nejnižší za ubytování v lázeňském městě.

„Zatím se ještě rozhoduje o nájemci, ale plánujeme uzavření smlouvy k 1. květnu, aby mohl zahájit provoz od 1. června. Budova není celá zařízená, proto bude potřebovat čas na její dovybavení,“ upřesnil Pavel Hofman. Podle jeho slov připravují zatím jen krátkodobý pronájem, aby ubytování fungovalo zejména pro návštěvníky, kteří zde s ubytováním počítají a mají už domluvený termín dovolené.

„Na zámku se již tradičně léta konají různé kulturní semináře a programy, jako například setkání Hudební mládeže. chceme proto zajistit ubytování těm, kteří sem jsou zvyklí jezdit,“ doplnil Pavel Hofman.

Po skončení sezony, aby letní chod nebyl narušen, podle jeho slov chtějí začít s opravami západní a části jižní fasády. Tím budou omezeny asi čtyři spodní pokoje, ale většina ostatních pokojů zůstane pracemi nedotčena.

Bývalý internát tak opět ožije a lidé nepřijdou o levnější ubytování v centru města, které je z cenového hlediska pro návštěvníky poměrně nákladné, přesto, že je zde ubytovacích kapacit hodně.