Malá Hluboká v Českém Rudolci se opět prodává. Tentokrát za 10,5 milionu korun. Opravy se zatím nedočká.

Za své tak nyní vezmou i naděje místních lidí a firem na získání práce.
Pohled do katastru nemovitostí prozradí, že se změnil také majitel. Zámek již nevlastní firma Pragoprojekt, ale dceřiná společnost NMS. „Majitel objektu nás informoval, že se dostal do konkurenčních potíží, a aby se chránil před problémy, firmu rozdělil,“ vysvětlil včera místostarosta Českého Rudolce František Thüringer s tím, že však bylo vedení obce ujištěno, že zámek nechce společnost prodat jen tak, ale shání solventního zájemce, který rekonstrukci provede podle jejího záměru.

„Popudilo mě, že prodej zámku a okolních pozemků byl realizován na základě více smluv. Obec by mohla požádat soud o zrušení kupní smlouvy pro nedodržení podmínek, když se stavět nezačalo, ale získala by zpět nanejvýš zámek a pozemek pod ním. Zajímavé okolní pozemky jsou ale nenávratně pryč,“ poukázal jeden z občanů, který si nepřál být jmenován.

Podle Františka Thüringera, za jehož starostování se prodej uskutečnil, však obec o zámek zájem nemá. „Žádné sankční podmínky ve smlouvách nejsou proto, že se kvůli nim v minulosti nedařilo zájemce nalákat. Na zpětný odkup nejsou prostředky,“ uvedl s tím, že samotný roční rozpočet obce činí 12 milionů korun.

Majitele objektu se Deníku včera nepodařilo zastihnout.