Řezbářské sympozium se podle informací Evy Fittlové z Turistického informačního centra v Nové Bystřici na zámek vrací po několika letech, kdy byl objekt pro veřejnost uzavřený. Sympozium se proto v minulých ročnících konalo v městském parku.

„Až letos nám bylo umožněno uspořádat tady některé akce pro veřejnost,“ uvedla Eva Fittlová. Každý den tak budou moci návštěvníci přicházet na druhé zámecké nádvoří a sledovat šikovné ruce řezbářů, kteří budou tvořit vždy až do 18 hodin.

Kromě pohledu na tvorbu uměleckých řezbářů a sochařů je připraven i doprovodný kulturní program, který se bude odehrávat na prvním zámeckém nádvoří. V úterý v 19 hodin si na své přijdou milovníci klasické hudby. Vystoupí violistka Kristina Fialová, která je řazena mezi nejtalentovanější hudebníky nové generace, a harfenistka Dominika Ťuková.

Ve čtvrtek se v Nové Bystřici představí ochotníci z Divadelního spolku Tyl Dačice. O den později zazní ve 20.30 hodin na prvním nádvoří pop rocková muzika táborské kapely One Spirit. V sobotu je na programu letní kino, kde se mohou diváci těšit na komedii Ztraceni v Mnichově.

„Letos už se na zámku konala divadelní představení a koncerty. Na 4. a 5. srpna jsou tady plánované komentované prohlídky zámku,“ dodala Eva Fittlová s tím, že část výtěžku bude použita na údržbu zámku, sečení trávy na nádvořích či úklid suti.