Na Jindřichohradecku začátek podzimu přinesl úbytek práce a zdražení léků.

Strážník je nevinen

Jindřichův Hradec, České Budějovice – Krajský soud v Českých Budějovicích zprostil obžaloby dnes již bývalého jindřichohradeckého „střílejícího“ strážníka Vladana Simandla. Podle jeho právního zástupce Petra Říhy krajský soud reagoval na únorový rozsudek okresního soudu. „Nyní soud uznal, že jeho jednání nebylo trestným činem,“ uvedl.

Vladan Simandl, který musel kvůli zásahu z roku 2004, kdy se pokoušel střelbou zastavit ujíždějícího řidiče, opustit i řady městské policie, byl stále přesvědčený, že je nevinen. „Jsem šťastný, že to nakonec takto dopadlo,“ sdělil Deníku.

Ubylo pracovních míst

Jindřichohradecko – O jedno volné pracovní místo se na konci srpna „pralo“ na sedmnáct uchazečů o zaměstnání. I když Jindřichohradecko k 31. srpnu patřilo k regionům s nejnižší nezaměstnaností, pracovních míst ubylo. V nabídce Úřadu práce v Jindřichově Hradci jich bylo jen 172.

Podle ředitelky úřadu Stanislavy Zemanové to bylo dáno především tím, že před prázdninami přibyly sezonní nabídky, a ty už teď nejsou.
„Nejvíce lidí našlo práci ve firmě Pampus Automotive v Kamenici nad Lipou. Tam v srpnu z úřadu práce odešlo 10 a přes agenturu 23 lidí. Dalších 19 uchazečů přibíralo výrobní družstvo,“ uvedla.

Doplatky na léky zdražily

Jindřichohradecko – Doplatky na některé léky vzrostly na začátku září až několikanásobně. Zdražení, které se týkalo určitých skupin léků, pocítili také pacienti z jindřichohradeckého okresu.

Jednalo se hlavně o léky na vysoký krevní tlak, epilepsii a některé léky na diabetes. Zdražení vzniklo snížením úhrady léku od zdravotních pojišťoven. U některých léků na diabetes došlo však ke zvýšení úhrady, a tedy ke snížení ceny. Očekávalo se, že léky by mohly časem opět zlevnit.

Městem otřásla vražda

Jindřichův Hradec – 16. září v ranních hodinách byla v nočním klubu naproti kasárnám v Jindřichově Hradci zavražděna žena. Podezřelá měla slovně a poté fyzicky s nožem zaútočit na osmačtyřicetiletou provozní klubu. Ta byla po incidentu převezena do nemocnice, kde svým zraněním podlehla. Vražedkyně byla několik týdnů na útěku, než ji policisté dopadli.