Rekreační areál u Kunžaku bude nyní pro veřejnost provozovat nová majitelka.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Jindřichův Hradec, který spadá pod Územní pracoviště (ÚP) České Budějovice, je prodal za více než 3,5 milionu korun.

„Využívali je výhradně zaměstnanci ÚZSVM, a to v době letní sezony. I když bylo zařízení u Zvůle velmi oblíbené, do budoucna by vyžadovalo úpravy, do kterých by se muselo investovat. Vzhledem k nutnosti zavedení úsporných opatření ÚZSVM v Praze rozhodl, že se zbaví rekreačních zařízení,“ vysvětlil ředitel ÚP ÚZSVM v Českých Budějovicích Zdeněk Prokopec.

Dodal, že rekreační zařízení u Zvůle nabízeli k prodeji organizačním složkám státu, ale ty neměly zájem. Protože náplní činnosti ÚZSVM není provozování rekreačních zařízení, bylo rozhodnuto o prodeji areálu formou veřejné nabídky. Již v prvním kole výběrového řízení byl vybrán zájemce, který nabídl nejvyšší cenu, a to místní Iveta Plucarová. Výnos z prodeje půjde do státního rozpočtu.

Smlouva je čerstvě podepsaná, fyzické předání areálu bude teprve následovat. „Objekt znám, provozovali jsme jej asi před patnácti lety a byli jsme tam s návštěvností spokojeni. Je to turisticky oblíbená lokalita. Ale ještě nevíme, v jakém je teď stavu. O jeho odkoupení jsme měli zájem už v minulosti,“ uvedla nová majitelka Iveta Plucarová.

„Rekreační zařízení u Zvůle připadlo ÚZSVM po ukončení činnosti Okresního úřadu v Jindřichově Hradci. V oploceném areálu se nachází dům, tři chaty a sklad. Součástí prodeje byly také pozemky o celkové výměře více než dva tisíce metrů čtverečních. ÚZSVM zajišťoval až do letošního roku provoz areálu, kdy výnosy pokrývaly náklady spojené s jeho provozem,“ upřesnila vedoucí samostatného oddělení Komunikace ÚZSVM Jana Rennerová.