Předmětem jednání je návrh na vyrovnání města s provozovatelem špitálu PP Hospitals, který vedení je výsledkem pondělní schůzky mezi vedením radnice a společnosti.

Z jedenadvacetičlenného zastupitelstva bylo na středečním zasedání přítomno 19 čelnů, kteří rozhodovali o navrhované dohodě o vyrovnání mezi městem a PP Hospitals.

VÝSLEDKY:

10 zastupitelů hlasovolalo pro přijetí dohody
9 opozičních se zdrželo hlasování
Ke schávelní návrhu bylo zapotřebí celkem 11 hlasů.

20.30 hodin - Po hlasování, ve kterém navrhovaná dohoda o vyrovnáni neprošla, jednání končí. V přísálí se baví rozzlobení občané. Asi sedmdesát lidí děj sledovalo a nyní jsou rozčarováni nad výsledkem. Tentokrát ani netleskali opozici. Lidem vadí, že se zastupitelé nedokázali dohodnout a budou pokračovat soudní spory a budoucnost nemocnice je ještě více ohrožena.

19.39 hodin - Zastupitelé se dohadují, kdo přivedl PP Hospitals do Dačic. Debata nebere konce.

18.58 hodin - Také zastupitel Pavel Kamír souhlasí, neboť nároky PP Hospitals klesly.

18.53 hodin - Zastupitelka Jana Bisová je pro návrh.

18.51 hodin - Zastupitelé Štěbeták, Kotyza a Dvořák jsou pro dohodu.

18.50 hodin - Padla informace, že zaměstnanci PP Hospitals dodnes nedostali lednové výplaty. Společnost podmiňuje vyplacení mezd schválením dohody o narovnání.

18.45 hodin - Opozice se šla poradit.

18.44 hodin - Poté, co místostarosta Dačic Pavel Habr přečetl návrh smlouvy, ze k ní zastipitelé začali vyjadřivat. Podle návrhu by mělo město Dačice zaplatit společnosti PP Hospitals 8,4 milionu korun za investice, dále 1,4 milionu za drobný movitý majetek. A také odkoupit zásoby léků za zhruba 700 tisíc korun v případě, že to pak odkoupí kraj. Hovoří se zde i s prominutím peněz za energie a nájem za poslední měsíce ve výši asi 2,5 milionu. V tom případě by se PP Hospitals neodvolala vůči rozsudku soudu a nepožadovala by po městu nic navíc.

Podle původního návrhu bylo ve hře asi 13 milionů, a to zhruba 8,5 milionu za investice PP Hospitals do operačních sálů a dále necelé čtyři miliony jako úhrada ztrát provozovateli nemocnice. Na minulém zastupitelstvu byla odhlasována pouze suma za zmíněnou investici do sálů.

Přímo na místě jednání sledovala redaktorka Miroslava Dočekalová.

najdete v souvisejících článcích.

Jste spokojeni s výsledkem jednání? Jaký by měl být další postup radnice? Hlasujte v anketě vedle článku. Diskutujte, napiště nám svůj názor na reporter.jindrichohradecky@denik.cz