VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé Třeboně vášnivě diskutovali o osudu Besedy

Třeboň -  Někteří obyvatelé Třeboně nesouhlasí s tím, jak radnice nakládá s kulturním domem Beseda, který prošel v minulých letech nákladnou rekonstrukcí.

21.5.2012
SDÍLEJ:

Třeboň. Ilustrační foto. Foto: archiv Jindřichohradeckého deníku

Jak už Deník informoval, nespokojení obyvatelé začali dokonce sepisovat petici, ve které požadují, aby byly prostory lépe využívány a obviňují vedení města ze záměrné likvidace tohoto objektu. Na poslední schůzi zastupitelstva se do starosty obuli i opoziční zastupitelé, kteří v této věci vidí zejména politický problém.

„V reakci na petici občanského sdružení Třeboňsko tvrdí pan starosta, že o uzavření Besedy nikdy rada města nejednala. Možná, že jste se o tom nikdy nebavili, nicméně výsledek je takový, že restaurace Beseda je zavřená. Provoz je prý i ekonomicky nevýhodný a vaše slova potvrzuje ředitel Bertiných lázní Jiří Kolban, který tvrdí, že lázně, které mají kulturní středisko pronajaté a pronajímají jej dále, doplácí ročně na jeho provoz pět milionů korun," konstatoval zastupitel za ODS Jan Váňa, bývalý starosta Třeboně.

„Já mám k dispozici zprávu o hospodaření, kterou Bertiny lázně zpracovaly k 30. říjnu 2011, ale ať dělám, co dělám, žádných pět milionů tady nevidím. Zajímalo by mě tedy, proč pan ředitel těmito výroky permanentně město i Bertiny lázně poškozuje," chtěl odpověď Váňa, který míní, že taková prohlášení stojí za tím, že o Besedu nikdo nemá zájem.

„My jsme si spočítali, že za období, kdy Besedu spravovala bývalá radnice, tak ztráta činila dva miliony korun. A promítli jsme si to do celého roku, abychom odhadli, jaký bude prodělek v roce následujícím. A tam to jasně dělá pět milionů. Takže, když jsme v roce 2010 přišli na radnici, museli jsme přijmout taková opatření, aby to nesměřovalo k takovým ztrátám. Proto se některé provozy musely omezit," opřel se do bývalého starosty ten současný Jiří Houdek (KDU-ČSL).

„Já už jsem to na mnoha místech říkal a řeknu to znova. Zavření Besedy nebylo ekonomickou záležitostí, ale čistě politickou. A za tím si stojím. Když chce někdo toto zařízení takzvaně zaříznout, záměrně krátí tržby a píše tam zaměstnance, kteří tam fakticky nepracují, tak si o tom ani nic jiného myslet nemůžu," prohlásil zastupitel Milan Hlásek.

„Myslím, že byste měl rozhodně vážit slova," upozornil jej starosta Houdek.

Autor: Milan Soldán

21.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení