A tak kolikrát řidičům nezbývá, než se ozbrojit trpělivostí a při cestě počítat s objížďkami. Odměnou však všem budou nově opravené silnice bez výtluků.

Od víkendu je naplánována uzavírka kvůli rekonstrukci hlavního tahu ze Strmilova na Studenou, a to v úseku od konce Strmilova ke křižovatce na Horní Meziříčko a Palupín. Uzavírka potrvá do konce srpna. Objízdná trasa je stanovená přes Bořetín a dále do Popelína, přes Horní Olešnou do Panských Dubenek a přes Domašín zpět na Studenou.

Třetí etapou také pokračuje až do konce července rekonstrukce silnice 2. třídy od Starého Města pod Landštejnem na Slavonice, a to v úseku od křižovatky na Kadolec ke Slavonicím. Objížďka vede ze Starého Města přes Stálkov.

Rovněž v Dačicích pokračují práce na kompletní rekonstrukci mostu přes řeku Dyji, což je hlavní směr na Jemnici a Moravské Budějovice. Místní řidiči osobních aut využívají objížďku okolo fabriky TRW-DAS, pro ostatní je doprava odkláněna již od Kunžaku. Uzavírka je plánovaná do poloviny listopadu.

Do konce měsíce také platí uzavírka do Dolních Němčic, a to od křižovatky s hlavním tahem z Kunžaku na Dačice. Uzavírka je i v centru Suchdola a také ulice U Nemocnice v Hradci je rozkopaná.