„Teď se dostávají na vrchol brokolice, květáky, salátové zelí, mrkve, kořenová zelenina. Máme třeba i papriky - kozí rohy, další specialitou jsou kulaté papriky na naplnění. Sklízím i lilek, ten se běžně na farmách nepěstuje,“ říká zelinář. Ve skleníku má například různě barevné papriky. „Jsou to odrůdy od českých šlechtitelů ve fázi výzkumu, jde o různé spektrum barev. Od bílých přes zelené. Pak máme oranžové, červené, fialové i černé,“ vyjmenoval s tím, že je běžně v obchodech lidé zřejmě nekoupí.

Úrodu zasáhly letos v červnu extrémní vedra a přes léto naopak tolik teplých dnů, jako v předchozích letech, nebylo. „Některé rostliny, které byly v červnu ve fázi růstu, tak se upekly horkem nebo zaschly. Teď je mokro a chladno, tak vše chytá plíseň a hnilobu. Každý rok je jiný,“ zamýšlí se pěstitel.

Dagmar Němcová z Lomnice nad Lužnicí vyrábí slaný i sladký catering lidem na zakázky.
OBRAZEM: Slané i sladké dobroty vyrábí zájemcům na zakázky

Letošní úrodu ale vnímá jako standardní. „Něco zkrátka roste, něco neroste. Bereme to s pokorou, jinak to zkrátka nejde,“ hodnotí sklizeň. Počasí nejvíce zasáhlo cibuli a petržel. „V době, kdy byly extrémní sucha, byla cibule malá. Potom horka odskákala petržel,“ přemítá s tím, že ztráty jsou u těchto zelenin 99 procentní.

Naopak si pochvaluje letošní kapustu, květáky a brokolice. „Nikdy nebyly tak krásné jako letos,“ srovnává. Přes léto měla Farma Doňov otevřeno od poloviny července. Zelenina se totiž vysévala a sázela později o tři týdny kvůli dlouhé zimě. „Lidé po lockdownu zřejmě odjeli natěšení na dovolené, tak byla omezená i pracovní doba. Teď koncem léta a v září si to vynahradíme,“ podotýká zelinář. V září bude prodávat krouhané zelí. „Nyní už se sázet nic nebude. Začneme sklízet a prodávat krouhané zelí,“ dodává pěstitel.