Zemědělci z okresu Jindřichův Hradec připravují celkem tří protestní jízdy. Jedna se uskuteční na Třeboňsku, druhá po kruhových objezdech kolem Jindřichova Hradce a třetí skupina si zvolila trasu kolem Dačic. Jak informovala ředitelka Okresní agrární komory v Jindřichově Hradci Marta Urbanová, v Hradci má skupina zemědělců sraz s technikou u bývalé Ladovky. Úderem 10. hodiny kolona vyrazí směrem ke kruháči u Lidlu. "Dvakrát se udělá okruh přes okružní křizovatky u Lidlu, Hypernovy, na Kuniferu, u Penny a zpět," uvedla.

Zemědělské podniky z okresu Tábor připravují podle ředitelky regionální jihočeské agrární komory Hanky Šťastné mezi 13. a 214. hodinou jízdu agrotechniky v Táboře z kruhového objezdu u Tesca směrem na kruhový objezd na Sídlišti nad Lužnicí po silnici č. 3 Soběslavská plus shromáždění několika desítek osob u táborského Zahradního centra.

K hlavní koloně v Jindřichově Hradci ve Zbuzanech se připojili zemědělci od Deštné a z Řečicka (na snímcích). Společně vyráží směrem k Veselí nad Lužnicí.
Protest jihočeských zemědělců. Hradeckem projela skoro stovka traktorů

Protestovat se bude i v dalších regionech kraje. Ze tří okresů, konkrétně z Prachaticka, ze Strakonicka a z Písecka, vyrazí v několika kolonách kolem 150 kusů zemědělské techniky k hraničnímu přechodu Strážný.

A v krajské metropoli před výstavištěm by se měla shromáždit zhruba stovka traktorů z Budějovicka a Krumlovska.

Cílem protestní akce, do které se zapojí i zemědělci z dalších států Unie, je upozornit na dlouho neřešené problémy pěstitelů a chovatelů a prohlubující se krizi v agrárním sektoru nejen na evropské, ale i na národní úrovni.