„Na několik dní se oteplilo a led místy změkl, zejména v místech značení pro hokej. Bylo by to nebezpečné zejména pro děti, kdyby se jim brusle do roztátého místa zabořily, proto jsme provoz přerušili,“ uvedl ředitel třeboňských Technických služeb Jaroslav Kubal.

Podle jeho slov už nepočítali s tím, že se vrátí zima v takové chladné podobě. „Než se vytvoří led, může trvat až týden, podle počasí, když pomáhá příroda, tak i dříve, ale dnes se těžko odhadne, jestli ten další týden nebude zase počasí jiné, už by se to nevyplatilo,“ vysvětlil.

Za tuto sezonu podle jeho slov přišlo na veřejné bruslení 4931 lidí a uskutečnilo se 125 hobby hokejů. „Lední plochu využívaly i všechny třeboňské základní školy včetně praktické školy, ale i všechny střední školy. Dokonce přijeli školáci také z okolí, například z Lomnice nad Lužnicí, kdy se autobus s nimi otočil i několikrát za den,“ doplnil Jaroslav Kubal.

Podle jeho slov se při provozu projevily nedostatky, které vznikly kvůli umělému trávníku. Ten byl položený teprve vloni, až po zimní sezoně, proto se nemohly problémy objevit dříve.

„Uměle chlazená ledová plocha je stále ještě v záruční lhůtě, proto jsme projevené nedostatky reklamovali. Na jejich odstranění jsme domluveni s generálním dodavatelem na duben, ale záleží na tom, jaké bude počasí, aby mohli umělý trávník sundat a závady najít,“ uzavřel Jaroslav Kubal.

Některým bruslařům a partám, co si jen tak pro zábavu rádi zahrají hokej, je líto, že si letos už na zimním stadionu nezasportují. Zejména proto, že se zima stále nechce vzdát své vlády a jaro se zdá být v nedohlednu. Oficiální předpovědi počasí však už na pondělí hlásí výrazné oteplení. Nezbývá, než bruslařům popřát, aby příští sezona byla na kluzišti bez závad.