Ta hraje v pohádce Báju a Šárka Vaculíková její sestru Áju. Společně trápí tu nejmladší, hlavní hrdinku Aninku, kterou ztvárňuje Anastasia Chocholatá. „Jsme komediálně zlé a ona je ta chudinka,“ vysvětluje Šárka Vaculíková a její kolegyně vtipkuje: „Kůže líná!“ Jak vlastně sestře ubližují? „Klasika, vždycky tam musí být jedna šikanovaná, aby mohla jít někoho zachránit do světa,“ krčí rameny Lucie Polišenská. Ája a Bája totiž chtějí být princezny a jejich sestřička jim musí sloužit. Jak to s nimi dopadne, nebude prý žádné překvapení. „Když se o sebe musí starat, je to katastrofální,“ prozrazuje představitelka Báji.

Role si obě chválí. „Vnímáme to trošku jako za odměnu,“ říká Lucie Polišenská, která na rozdíl od kamarádky a kolegyně zatím pohádku netočila.

Figurují zde trochu jako komická dvojka. „Lucka vždycky něco začne a já to dokončím,“ vysvětluje Šárka Vaculíková, jak jsou spolu sehrané. „Zdeněk nás nechá si rošťačit,“ pochvaluje si Lucie Polišenská a dodává: „Když už je to moc, usměrní nás.“

Pohádkou, která se natáčí od 12. června v jižních Čechách, si prý splnily takový holčičí sen. „Šněrovačky, velké sukně, člověk se fakt cítí jako princezna,“ zasní se Šárka Vaculíková v krásných složitých šatech, s kloboučkem a vysokým účesem. Obléci se ale prý není tak náročné, jak by se mohlo na první pohled zdát. „Občas je tam nějaký skrytý zip, není to dobový oděv, ale kostým,“ usmívá se představitelka Báji. Zato vydržet ve vedru takhle nastrojené je prý horší.

Shodují se, že pro ně poslední dny byly jako prázdniny. „Moc nás to baví, máme pěkné kostýmy, jsme v krásném prostředí, hodně jsme venku, máme hezké zážitky se zvířaty…“ vyjmenovávají plusy.

Kromě koz a slepic je ale čekala i jiná nová a navíc obtížná zkušenost. Musely řídit povoz s mulou Tondou. „Dneska se musíme strefit do vrat, to bude asi těžký,“ uvažovala minulý čtvrtek Šárka Vaculíková.

Jestli se to herečkám nakonec povedlo a jak jim šlo „rošťačení“, uvidíte na předpremiéře 17. prosince. Od 2. ledna bude pak pohádka Zakleté pírko nasazena do všech kin.