VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Změny jsou třeba, shodují se noví místostarostové

Jindřichův Hradec/ROZHOVOR/ - Magda Blížilová (ANO) a Radim Staněk (ODS). Dva noví místostarostové města odpovídali na otázky Deníku krátce po svém zvolení do nových funkcí.

9.11.2018
SDÍLEJ:

Schůze jindřichohradeckých zastupitelů zvolených pro období 2018 až 2022.Foto: Karolína Bartošková

Dosavadní vedoucí oddělení interního auditu města a dosavadní vedoucí kulturního domu Střelnice opouštějí své funkce, aby se postavili do čela hradecké radnice. Na které odbory by chtěli dohlížet? Kudy by se měl ubírat rozvoj města? A co by nové vedení radnice mělo dělat jinak, než se dělo doposud?

Magda Blížilová, ANO, Jindřichův HradecMagda Blížilová, první místostarostkaNarodila se 13. 6. 1969 v Jindřichově Hradci. Je vdaná a má dvě děti. Absolvovala dvě fakulty na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a získala titul inženýra. Mezi její záliby patří rodiny, příroda a také cestování. „V Jindřichově Hradci se mi žije dobře. Mám rodinu a mám práci. Jindřichův Hradec je krásné město, jehož potenciál není plně využit,“ myslí si.

Které odbory byste chtěli řídit? Ke kterým máte nejblíž?
M. Blížilová: Asi není úplně rozhodující, co bych chtěla mít jako místostarostka „pod sebou“. Je nutné si uvědomit, že některé odbory na sebe více či méně navazují. To znamená, že by bylo vhodné řídit například finanční odbor a odbor správy majetku města. K těmto dvěma odborům samozřejmě lze přidat odbor školství, mládeže a tělovýchovy nebo odbor sociálních věcí. Určitě se s druhým místostarostou domluvíme tak, aby to bylo ku prospěchu fungování města.

Radim Staněk, ODS, Jindřichův HradecRadim Staněk, druhý místostarostaNarodil se 28. 7. 1973 v Jindřichově Hradci. Je ženatý a má dvě děti. Dálkově vystudoval obor Management zdravotnictví na Fakultě managementu Vysoké školy ekonomické v Praze, kde získal bakalářský titul. 17. ledna 1994 nastoupil na městský úřad, na odbor školství, kultury a tělovýchovy, kde dostal na starost kulturní dům Střelnice. Mezi jeho koníčky patří sport, je trenérem mládeže Veslařského klubu Vajgar, také aktivní pohyb, například nordic walking. „V Hradci se mi žije dobře, protože tu mám téměř celou rodinu a také spoustu kamarádů, na které se můžu vždycky spolehnout. Dá se i říct, že je tu bezpečno,“ říká.

R. Staněk: O tom, co kdo budeme řídit, že stále zatím jedná. Samozřejmě ale nejblíž mám ke kultuře, ke sportu. Nicméně na úřadě jsem od roku 1994, byl jsem radním i zastupitelem města… nechci vůbec říct, že všemu rozumím, ale nebránil bych se žádnému odboru a je to pro mě výzva i šance se v něčem vzdělat. Bude ale záležet na koaliční smlouvě.

Jakým směrem by se měl vydat rozvoj města?
M. Blížilová: Město by se mělo začínat zabývat otázkou SMART CITY (chytré město). Jedná se o propojení jednotlivých technologií do funkčního celku, který umožňuje úspornější provoz města a zkvalitnění života jeho obyvatel. Výstavba bytových domů a startovacích bytů je nezbytná, stejně tak jako vybudování parkovacích domů. Revitalizace, respektive odbahnění Vajgaru také bude na pořadu dne. Nesmíme zapomenout na vytvoření vhodných podmínek pro nové zaměstnavatele, kteří by v našem městě vytvořili nová pracovní místa.

R. Staněk: Když chceme město rozvíjet, tak by město mělo vytvářet podmínky – pro bydlení, pro zaměstnávání, pro podnikání. To jsou všechno takové fráze, které zaznívaly ve volebních programech. Zmíním třeba řešení parkování v podobě parkovacích domů, do výšky nebo pod zem, jde o šetření místem. Využití Vajgaru, zabahnění rybníka je velký problém. Bláto do Vajgaru putuje z celé kaskády, od Ratmírovského a Krvavého rybníka. V Táboře se do toho pustili a mají super rybník s čistou vodou. Má ubývat dotačních programů z EU a město má finanční rezervy, i vzhledem k tomu je na tuto akci ideální čas. Je podle mě za minutu dvanáct. Další věcí je pivovar. Nejsem zastáncem toho, aby se do něj stěhovalo kino. Nabízí se to, aby se z něj stal spolkový dům. Potřebovali bychom také divadlo s elevací a nejméně čtyřmi sty míst. Musím se pochválit a pochválit celý kolektiv Střelnice, protože poslední dobou máme většinu divadel vyprodaných, to znamená 550 míst. A sál Střelnice na to už nestačí, od nějaké patnácté řady mají diváci značně snížený zážitek. Ale tohle jsou jen některé věci, o rozvoji města by se dalo povídat hodiny.

Co by nové vedení radnice mělo dělat jinak? Co by se podle vás mělo změnit?
M. Blížilová: Nemyslím si, že by se měly měnit věci, které fungovaly, jen proto, že se vyměnila část vedení na radnici. Musíme se zaměřit na větší komunikací s veřejností a dát jí prostor na její vyjádření. Naslouchat spoluobčanům a zabývat se jejich názory je vždy přínosné. Dále je nutné se zaměřit na získávání dotací na investice, v tom byly dle mého názoru v uplynulých letech rezervy.

R. Staněk: Jsem ve vedení města krátce na to, abych tohle mohl hodnotit. Musím říct, že ne všechno, co se udělalo, je špatně. Já sám bych měl problém s vybudováním planetária v hodnotě kolem 50 milionů korun bez dotace. Pořád mi také vadí nákup Obory nebo nákup dětského tábora na Osice. Obecně by se měly více promýšlet investice, přišlo mi, že se tu občas střílelo od boku.

Poslední otázka míří na pana místostarostu. Co se stane s místem, které uvolníte ve vedení Střelnice?
R. Staněk: Mým zástupcem je nyní stávající zaměstnankyně paní Ivana Bačáková. V současné době hledáme člověka, který bude pověřen řízením na určitou dobu. Uvažuje se o zřízení odboru kultury. A pokud by odbor kultury vznikl, ukládá zákon vypsat veřejné výběrové řízení na obsazení jeho vedoucího.

Autor: Adam Hudec

9.11.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 33 000 Kč Ostatní lékaři specialisté lékař/ka na UNK oddělení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 33000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: U Nemocnice 380/III, Jindřichův Hradec, Antonínská 85/II, Dačice;, VŠ vzdělání obor všeobecné lékařství; specializovaná způsobilost předností; praxe v oboru vítána; denně operativa; pohotovostní služby dle rozpisu; pracovní poměr na dobu neurčitou, pracovní doba 7:00-15:30 hod.; možnost dalšího odborného růstu; získání specializované způsobilosti bez smluvního závazku; 5 týdnů dovolené; příspěvek na penzijní připojištění; stravování zajištěno; jsme držiteli akreditace pro další vzdělávání;. Pracoviště: Nemocnice jindřichův hradec, a.s., U Nemocnice, č.p. 380, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Bohumil Markalous, +420 384 376 143,384 376 147. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 19 000 Kč Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘP skup. B; , Náplň práce: práce a manipulace se zvířaty, jednoduché opravy, práce na dojírně, práce při ošetřování a hygieně mléka, práce s křovinořezem, Nabízíme: podnikové stravování, dovolená navíc. Pracoviště: Ciz - agro, a.s., 378 81 Slavonice. Informace: Marie Dohnalová, +420 384 493 107. Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč Obsluha automatizovaných strojů a zařízení na prvotní zpracování dřeva dělník v pilařské výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Náplň práce: dvousměnný provoz, práce na pásové pile - odebírání materiálu (řeziva) od pásové pily, navalování kulatiny na manipulační vozík, práce s motorovou pilou výhodou., Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení., Nástup 1.1.2019 - 2 zaměstnanci a 1.3.2019 - 1 zaměstnanec, Životopis zasílejte e-mailem na adresu jana.docekalova@kasalovapila.cz nebo poštou., NUTNO SI PŘEDEM DOMLUVIT TELEFONICKY SCHŮZKU.. Pracoviště: Kasalova pila, s.r.o., Jarošovská, č.p. 600, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Jana Dočekalová, +420 725 527 504. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 18 000 Kč Zubní lékaři zubní lékař/ka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 31000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na dobu neurčitou; praxe není nutná;, KONTAKTOVAT TELEFONICKY (7:00 - 15:00). Pracoviště: Mudr. soňa matoušková - 001, Studenská, č.p. 286, 378 53 Strmilov. Informace: Soňa Matoušková, +420 384 392 048.

Ilustrační foto.

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště otevírají dveře

Stavba dálnice. Ilustrační foto.

O stavbu dálnice D4 se utkají čtyři konsorcia

Příběhy starých domů a osudy jejich obyvatel

Písek ‑ Město má poměrně velké množství zachovalých měšťanských domů a dalších zajímavých staveb. Jejich historii se už několik let věnuje novinářka Zlata Měchurová.

Češi jsou národem chatařů. Chalupu vlastní pětina lidí

Malebná roubenka s kůlovým plotem a košatými muškáty v oknech. Ideálně na kraji lesa plného hub či u rybníka. To je stále sen drtivé většiny současných Čechů. Dokládají to i poslední data společnosti RE/MAX Europe: chatu nebo chalupu k odpočinku podle nich vlastní dokonce pětina Čechů. To je pátý nejvyšší počet v Evropě. 

Tři stromořadí bojují o titul Alej roku

Táborsko - Od 6. listopadu je možné hlasovat v celostátní anketě Alej roku 2018. Nominována byla tři stromořadí z našeho okresu.

OBRAZEM: František d'Este odjel do Sarajeva z Chlumu

Chlum u Třeboně – Připomínku konce první světové války uspořádali o víkendu v Chlumu u Třeboně.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT