Celá věc má jednoduché vysvětlení. „Značka na tomto místě stála už v minulosti a je možné si to ověřit i na internetových mapách. Pracovníci firmy, kteří v místě stavěli nový chodník, ji tam jednoduše nechali a zadláždili. Je to možná úsměvné, ale nebyl v tom žádný úmysl a prostě si to jen neuvědomili,“ vysvětlil investiční technik Petr Škerlecz.

Radnice by podle něj do budoucna ocenila, kdyby lidé hlásili podobné závady přímo na město například prostřednictvím formuláře na webu Českých Velenic.

V roce 2019 si Václav Königsmark převzal z rukou tehdejšího starosty Stanislava Mrvky pamětní medaili jako výraz ocenění mimořádných zásluh pro rozvoj města.
Smutek na jindřichohradecké radnici. Zemřel bývalý místostarosta Königsmark

Předávka stavby nového chodníku v Hanušově ulici navíc na základě některých dílčích reklamací ze strany města ještě neproběhla. „Celou stavbu organizovala společnost EG.D, která měla na práce nějakou subdodavatelskou firmu. My jsme ale vzhledem k některým nedostatkům, jako je například špatné hutnění, stavbu zatím nepřevzali,“ upřesnil starosta Českých Velenic Jaromír Slíva.

Dopravní značku vystupující ze středu chodníku nechala radnice ještě během úterý odstranit a bude ji instalovat na jiné místo.