„Zvířata jsou čilejší, netráví většinu dne spánkem ve stínu, a tak návštěvníkům hezky předvádějí všechny své přirozené dovednosti,“ podotkla Zuzana Štětková z oddělení ekologické výchovy a propagace hlubocké zoo.

Novinkou letošního léta v zoologické zahradě je expozice Jižní Ameriky. Její název „koati“ napovídá, že hlavními obyvateli jsou nosálové, jimž tak říkají jihoameričtí indiáni. „Zatím však jsou umístěni v chýši jihoamerických indiánů, protože do svého venkovního výběhu ještě nemohou. Jejich zvědavost a činorodost by se nelíbila dosud nezakořeněné vegetaci,“ vysvětluje Štětková.

Nový výběh si zatím užívají americké želvy nádherné, dokonce je možné pozorovat, jak samice kladou vajíčka do písčin na břehu vodního příkopu. Dojem jihoamerické řeky dotvářejí druhy našich zeměpisných šířek, které nepotřebují teplou vodu tropů. Pod hladinou se prohánějí až 130 cm velcí jeseteři,


Výstava žab a čolků

Do konce prázdnin je v zoo k vidění jedinečná výstava živých obojživelníků naší přírody. Návštěvníci zde mohou hledat rozdíly mezi druhy žab i čolků a dokonce sledovat proměnu pulce v žabky.

„Pulce jsem v přírodě ještě nikdy neviděl, ani čolky a mloky. Ale spoustu žab jsem poznal,“ svěřil se desetiletý návštěvník výstavy Tomáš Stejskal.
Africké rytmy

Do hlubocké zahrady zavítá v nejbližších dnech také Afrika. Zítra a v pondělí tu vystoupí dvanáctičlenná skupina studentů umělecké školy Bulawayo ze Zimbabwe. Jejich vystoupení plné písní, tanců, rytmů a scén inspirovaných africkou lidovou kulturou je nevšedním a strhujícím zážitkem a radostná energie z něj přímo tryská. Po oba dny začínají představení ve 14.30.