„Do budovy vešel muž středního věku s nazrzlými vlasy. Pracovnici na pokladně předložil list papíru, kde byl z písmen vystřihaných z novin sestaven text, že požaduje vydání peněz,“ popsala přepadení mluvčí pelhřimovské policie Hana Kotková.
Mířil pistolí

Potom vyndal z igelitové tašky pistoli a zamířil s ní na pokladní. Ta mu řekla, že peníze z pokladny nemůže hned vyndat kvůli časovému zámku. „Lupič tedy přistoupil ke kolegyni u přepážky a pod pohrůžkou použití zbraně ji přinutil, aby mu vydala hotovost z trezoru,“ pokračovala Kotková.

Jen co si muž uložil do igelitové tašky částku přesahující sto tisíc korun, rychle opustil budovu banky a vydal se směrem ke křižovatce zvané U Hvězdy.
Policisté po pachateli pátrají. Vyjádření pracovnic kamenické Komerční banky se nám získat nepodařilo. Pobočka měla včera celý den zavřeno.

Z loupežného přepadení peněžního ústavu má těžkou hlavu také kamenický starosta Ivan Pfaur. „Je to velice nepříjemná záležitost,“ sdělil Pfaur. Podle něj lupiči mohl do karet nepřímo nahrát i festival Hračkobraní, který ve středu začal na nedalekém zámku.

„Pozornost lidí byla upřena na zámek. Nikdo si moc nevšímal, jestli někdo podezřele obchází okolo banky,“ soudí starosta.
Ženy byly statečné

Podle starosty se pracovnice z banky zachovaly statečně. „Byly v šoku, ale situaci zvládly perfektně. Hlavní je, že se nikomu nic nestalo,“ doplnil starosta. Loupežné přepadení banky zaskočilo i obyvatele Kamenice nad Lipou.

„Je to hrůza, když se už přepadávají i banky v malých městech, jako je Kamenice,“ podivila se Pavlína Širůčková, která provozuje vedle budovy Komerční banky obchod s obuví.

Nad přepadením se pozastavuje i Petr Valeš. „Myslím, že to nemohl udělat nikdo místní. Byl by úplně hloupý. Lidi by ho poznali,“ mínil Valeš. „Snad se lupiče policistům podaří brzo chytit,“ uzavřel Petr Valeš z Kamenice nad Lipou.
Lupič měl šedé tričko a velké černé brýle

Policisté z Pelhřimova žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli, který ve středu po čtvrté hodině odpolední vykradl pobočku Komerční banky v Kamenici nad Lipou.

„Jedná se o muže ve věku třicet až pětatřicet let, vyšší, robustní postavy, s vystříhanými nazrzlými vlasy. Na hlavě měl v době přepadení kšiltovku,“ popsala mluvčí pelhřimovské policie Hana Kotková.

Lupič měl na očích velké černé brýle. Neměl na sobě žádné náušnice nebo třeba řetízky. „Byl oblečený do šedého trička s krátkým rukávem, dále měl na sobě černé rifle a sportovní boty na šněrování. Mluvil česky,“ pokračovala Kotková.

Policisté prosí všechny, kdo by mohli o přepadení Komerční banky v Kamenici nad Lipou nebo o pachateli poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátili na linku 158.

„Podat svědectví mohou samozřejmě také na kterékoliv policejní služebně,“ doplnila mluvčí Kotková.
Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní řízení ve věci spáchání zločinu loupeže a braní rukojmí.

„Jakékoliv svědectví nám může velmi pomoci s pátráním po zloději,“ uzavřela Hana Kotková.